Agencja eventowa – co posiada, kogo zatrudnia?

Eventy to bardzo popularne wydarzenia promocyjne. Sprawdzają się w przypadku każdej firmy, a jej efekty to podniesiona rozpoznawalność marki, większe przychody, większa sprzedaż produktów. Nie każdy event odnosi jednak sukces.

Agencja eventowa godna zatrudnienia

agencja eventowa Jeśli będzie źle przygotowany i przeprowadzony, czy tez niedostatecznie wypromowany to będą to tylko słabo zainwestowane pieniądze. Dlatego też jedynie najlepsza agencja eventowa w Krakowie jest godna zatrudnienia. Dobra agencja będzie zatrudniać lub stale współpracować z najlepszymi artystami i animatorami, będzie posiadać lub wynajmować wysokiej jakości sprzęt. Najwięcej miejsca i najdroższy jest sprzęt techniczny, taki jak oświetlenie, nagłośnienie, czy elementy do budowy sceny. Tylko duże agencje eventowe mogą sobie pozwolić na zakup takiego sprzętu, te mniejsze wynajmują je od firm zewnętrznych. Innymi sprzętami przydatnymi podczas organizacji eventów są meble, namioty bankietowe, zadaszenia, stojaki na plakaty, stoiska degustacyjne, ekrany, telebimy, tablice informacyjne, stojaki na ulotki, reflektory, mikrofony, czy urządzenia sanitarne i zapewniające komfort cieplny (np. klimatyzatory). Jeśli połączyć te sprzęty w jedno to otrzymamy niemalże zawrotną kwotę, dlatego też początkująca agencja eventowa wchodzi zazwyczaj we współpracę z firmami wynajmującymi namioty, reflektory czy meble, to wynajem jest tańszy niż zakup nawet używanych sprzętów.

agencja eventowa Dobra agencja eventowa musi także zapewniać pomoc profesjonalnych pracowników. Przede wszystkim są to konferansjerzy i animatorzy. Ci pierwsi są odpowiedzialni za prowadzenie imprezy, zabawianie gości, prezentowanie referentów na scenie. Animatorzy zazwyczaj zajmują się prowadzeniem gier i zabaw, rozbawiają gości, prowadzą konkursy. Na eventach często zatrudnia się także specjalistów, którzy prezentują swoje spektakularne umiejętności, które jednak pasują do eventów. Mogą to być barmani robiący pokazowe robienie kolorowych drinków, tancerze (szczególnie ci od tańców egzotycznych), muzycy, czy fachowcy od pokazów pirotechnicznych. Takie akcje uatrakcyjniają znacząco event, a przy tym przyciągają uwagę widzów.

Podczas eventu niezbędna jest także ekipa techniczna, która zajmuje się podłączaniem wszystkich sprzętów, regulacją nagłośnienia, jak również takimi drobnymi sprawami, jak odbieraniem okrycia wierzchniego w szatniach, wskazywaniem drogi, czy podawaniem jedzenia do degustacji. Tylko profesjonalna agencja eventowa jest w stanie zapewnić dobrze zorganizowany event, który zadowoli każdą firmę.