Drukarnia -specjalizacje

Drukarnia staje się obecnie popularnym rodzajem działalności gospodarczej nie tylko w Krakowie. Co rusz na każdej ulicy możemy zobaczyć nowo otwierające się firmy. Skąd ta popularność takiej działalności? Z pewnością nie jest to tak dochodowe, jak wielu myśli że jest.

Drukarnia oferuje różne usługi

drukarniaWiadomo, że umiejscowienie drukarni jest bardzo ważne, bo nikt nie będzie jechał przez pół miasta, żeby zrobić ksero. Jednak poza tym liczą się usługi. Najczęściej osoby prywatne korzystają z drukarni kiedy muszą zrobić kserokopie papierów urzędowych, lub studenci kiedy muszą oddać swoją pracę magisterką przez obroną. Ta druga usługa z pewnością pozwoli drukarni zarobić więcej, jednak jest to usługa sezonowa. Dlatego też wiele drukarni zaczyna się specjalizować. Jedną ze specjalizacji jest nawiązywanie współpracy jedynie z przedsiębiorstwami, a pomijanie klientów indywidualnych. Firma z pewnością będzie robiła większe zamówienia niż pojedyncza osoba. Nawet jeśli firmie musimy zaoferować lepsze stawki, to i ta jest to opłacalne przedsięwzięcie. Taka firma może zamawiać druk folderów, wizytówek, czy zleca przygotowanie papieru firmowego i ulotek reklamowych. Z pewnością druk katalogów jest poszukiwany przez wiele przedsiębiorstw. Równie dobrze drukarnia może wejść we współpracę z urzędami, fundacjami, stowarzyszeniami.

drukarniaTakie podmioty gospodarcze mogą mieć różne potrzeby i składać różne zamówienia, na przykład na druk książek o historii założycieli, czy wydruki wielkoformatowe zachęcające do wzięcia udziału w zbiórce funduszy na szczyty cel. Drukarnia w Krakowie może też wybrać inną specjalizację na przykład wydruk gadżetów reklamowych. Obecnie mamy ich szeroka gamę do wyboru. Mogą to być kalendarze książkowe, kubki z logo firmy, podkładki pod myszki, ozdobne pudełeczka na wizytówki czy popularne długopisy i ołówki z nazwą firmy. Żeby móc stworzyć takie gadżety to an pewno potrzebne będą specjalistyczne sprzęty. Inaczej wygląda wykonywanie nadruków na kubkach, a inaczej na koszulkach. Dlatego też drukarnia oferująca takie usług musi się liczyć z dużymi nakładami inwestycyjnymi na początku działalności. Drukarnia wykonująca same wydruki papierowe może kupić nawet tylko jedno urządzenie wielofunkcyjne (drukarka, kserokopiarka, skaner w jednym). Są też drukarnie oferujące dodatkowe usługi.

Będzie to na przykład introligatornia, dzięki czemu nasze książki czy prace dyplomowe będą jeszcze bardziej eleganckie, czy też wydruki na płótnie, które stanowią obecnie alternatywę dla zwykłego drukowania zdjęć na papierze.

Więcej o drukarniach na stronie http://www.drukarnialuxor.pl