Zdjęcie na płótnie, jako pomysł na prezent

Kiedy zbliżają się święta lub inne ważne dni – rocznice, urodziny, imieniny – pojawia się również problem wyboru prezentu dla najbliższych. Z biegiem lat, z każdą kolejną okazją do obdarowywania prezentami powoli traci się dozę kreatywności, wszystkie ciekawe pomysły niepostrzeżenie uciekają z głowy.

Druk wielkoformatowy jest interesujący

druk wielkoformatowy na płótnieW takich przypadkach zazwyczaj zdarza się tak, że ludzie zaczynają kupować jakieś oklepane, banalne prezenty, które niebezpiecznie balansują na granicy kiczu. Równie często zdarza się tak, że w ramach urodzinowej niespodzianki ofiarowują najbliższym to samo, co w zeszłym roku. Próbując uniknąć tego typu problemów niektóre osoby decydują się na poszukanie inspiracji w internecie. Jest to bez wątpienia nieopisanie pomocne źródło wiedzy – znajdują się tam miliony pomysłów na okolicznościowe niespodzianki. Można zarówno znaleźć produkty, które są bardzo ekskluzywne, jak i te, które są w cenie przystępnej dla każdego przeciętnego obywatela Polski. Często pojawiają się pomysły na prezenty, które nie wymagają żadnego nakładu pieniężnego, lecz kreatywności i chociażby minimalnie rozwiniętych zdolności manualnych. Wśród tych trzech rodzajów prezentów niektóre pomysły wydają się szczególnie interesujące. Przykładowo bardzo interesującą ideą jest druk wielkoformatowy wykonywany na płótnie.

druk wielkoformatowy na płótnieNa tak wykonanym obrazie można zamieścić specjalną grafikę odnoszącą się do upodobań obdarowywanego, wspólne zdjęcia lub piękny krajobraz, który mógłby posłużyć jako ozdoba do wnętrza domu. Szczególnie ciekawym rozwiązaniem wydaje się umieszczenie tam fotografii – może to być zarówno jedno wybrane zdjęcie, jak i wcześniej przygotowany specjalny kolaż. Tak przygotowany prezent to szczególnie ciekawy pomysł ze względu na to, że jest spersonalizowany i odnosi się do konkretnych, wspólnych wspomnień. Na takim płótnie bardzo precyzyjnie można wykonać nawet reprodukcję starych zdjęć wykonanych w sepii lub czarno-białych. Tak wydrukowana fotografia wygląda znacznie bardziej profesjonalnie i ciekawiej niż oklepanie wywołane zdjęcie i włożone w ramkę. Ponadto tak przygotowany obraz jest znacznie trwalszy niż zwykłe zdjęcia. Warto wiedzieć, że taki wydruk wcale nie musi być drogi. Oczywiście wszystko jest zależnie od wielkości obrazu, ale można znaleźć tego typu usługę już nawet za trzydzieści złotych!

Druk wielkoformatowy wykonywany na płótnie to przede wszystkim efektowny widok w przystępnej cenie. Taki prezent to również wysoka jakość i oryginalność – osoba obdarowywana na pewno będzie miło zaskoczona takim pomysłem.